Policie dopadla posledního člena litoměřických zlodějů

Litoměřice - Policie zadržela posledního z osmi útočníků, kteří podle ní přepadli litoměřického podnikatele Jaroslava Papouška. Většinu útočníků dopadla už v pátek. Třiadvacetiletý Josef Cerhák policii unikal, a proto po něm vyhlásila pátrání. I on už byl ale dopaden, řekla severočeská policejní mluvčí Alena Bartošová. Víc k případu nesdělila. Další informace budou podle ní v pondělí.

Dům podnikatele Papouška přepadla skupina zlodějů 25. května, původně se mluvilo o čtyřech, nakonec jich podle vyšetřovatelů bylo osm. Papoušek tvrdí, že při noční potyčce v jeho domě útočníci použili i pistoli, jejíž pažbou několikrát uhodili přítele jeho dcery, který se jim chtěl bránit. 

Po jednom z úderů se podle podnikatele útočníkovi vysypaly náboje, a když z ní chtěl vystřelit, selhala. Lidé blízcí vyšetřování říkají, že když se dali útočníci na útěk, zůstal jeden z nich ležet a po příjezdu záchranky zemřel. Policie to zatím nechce komentovat. „Příčiny a okolnosti úmrtí jednoho z pachatelů jsou nadále předmětem šetření,“ řekla již dříve policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Podle vyšetřovatelů se skupina dopustila organizované loupeže a porušování domovní svobody. Za to jim hrozí až dvanáctileté tresty.