Spory kolem exmajitele bazénu v Brně pokračují

Brno – Se soudními spory po bývalém majiteli plaveckého stadionu Za Lužánkami se stále potýká Brno. Jeho dřívější vlastník Zdeněk Valc zažaloval městskou společnost Teplárny Brno o 14 milionů korun za údajně nekvalitní dodávky páry a neplatnou smlouvu.

Firmu Zdeňka Valce poslal soud do konkurzu před třemi lety. Vedení města se pak s insolvenčním správcem rychle dohodlo na odkoupení tohoto jediného padesátimetrového bazénu v Brně a znovu rozjelo jeho běžný provoz. Jenže problémy tím neskončily. Ještě před vyhlášením konkurzu totiž stačil Zdeněk Valc podat žaloby na brněnské teplárny a insolvenční správce je chce dotáhnout do konce, aby získal další miliony na splácení dluhů.

První spor je o to, zda je smlouva o dodávkách tepla pro plavecký stadion vůbec platná. „Podle obchodního rejstříku mají obě strany povinnost podepisovat své dokumenty dvěma členy představenstva. V tomto případě smlouvu podepsali na obou stranách předsedové představenstva a máme za to, že z toho důvodu je smlouva neplatná,“ říká insolvenční správce Jiří Zrůstek.

Druhým jádrem sporu je pára nakupovaná na základě této smlouvy. Podle dřívějšího majitele plaveckého stadionu byla většina dodávek nekvalitní. Jiří Zrůstek upřesnil, že z měření je patrné, že v nejkritičtějším období bylo až 95 procent dodávek nekvalitních. Mluvčí Tepláren Brno Michaela Gáliková trvá na tom, že k žádnému pochybení nedošlo. Podle insolvenčního správce se teplárny nechtějí dohodnout. Spor proto rozhodne soud, který čeká na znalecký posudek z oblasti dodávek energií.