Karlovy Vary musí zaplatit už druhou pokutu za arénu

Karlovy Vary - Karlovy Vary dostaly další půlmilionovou pokutu za stavbu své arény. Podle antimonopolního úřadu město v minulosti nezákonně přidělilo dvě zakázky na dostavbu promítací kabiny a další úpravy. Současné vedení magistrátu se pokusí požádat o snížení sankce.

„Tehdejší zadavatel, město, si prosadil vlastně další práce, které bohužel nebyly změnou projektu, ale byly úplně nové,“ vysvětlil radní a jednatel KV arény Roman Maleček. Za promítací kabinu, plátno, ozvučení a další úpravy zaplatilo město téměř sto milionů korun navíc.

Bývalí radní to zdůvodňovali tím, že chtějí vyhovět organizátorům Mezinárodního filmového festivalu. Ti ale kvůli technickým nedostatkům v hale v roce 2009 promítli jediný film na zkoušku. „V tuhle chvíli by byly zapotřebí další desítky milionových úprav, úpravu plátna, digitalizace, můžeme říct, že to byly vyhozené peníze,“ podotkl Roman Maleček.

Bývalý primátor Werner Hauptmann ani jeho náměstek Petr Keřka nezvedají telefon. Současné vedení města důvody k udělení pokuty chápe, přesto se ji ale bude snažit zmírnit. Pro Karlovy Vary je to už druhá pokuta za arénu. Půl milionu korun muselo město zaplatit za nezákonný výběr stavebních firem, známý jako „karlovarská losovačka“.