Brněnsko-bratislavskou dálnici blokovala nehoda kamionu

Židlochovice (Brněnsko) – Dojet po dálnici z Brna do Břeclavi nebylo celé odpoledne možné. Tah blokovala nehoda kamionu, který se převrátil na bok a spadl do příkopu na 13. kilometru ve směru na Bratislavu. Dálnice D2 byla od dvou do devíti hodin uzavřena mezi 11. a 25. kilometrem. Úklid následků byl náročný, protože byl kamion naložený uhelným prachem, který se hasičům nepodařilo přečerpat. Museli proto převrácené vozidlo vyprostit i s nákladem.

Nehoda se stala už v noci, úklid ale začal až odpoledne, kdy bylo nutné dálnici ve směru na Bratislavu uzavřít. Od tří do sedmi hodin odpoledne byl uzavřen i směr na Brno. Objízdná trasa vedla po souběžné silnici druhé třídy přes Židlochovice a Hustopeče.

Od rána byl kvůli havárii uzavřen pravý pruh dálnice D2. Hasiči se zprvu snažili zastavit únik nafty z proražené nádrže havárie kamionu. Uzavřít dálnici bylo nutné, když přišlo na vyproštění cisterny. Bylo třeba vytáhnout ji celou i s nákladem 25 tun uhelného prachu. S tím pomáhají pneumatické zvedací vaky a hned několik jeřábů. „Důvodem je snaha o to, aby cisterna nebyla poškozena a prach se neuvolnil,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Haid.