Další řidičáky za úplatek, tentokrát na Karlovarsku

Karlovy Vary – Policie odhalila další případ podvodného vydávání řidičských průkazů, tentokrát na Karlovarsku. Podplácení, úplatkářství a zneužití pravomoci úřední osoby se podle vyšetřování dopustili majitel jedné z autoškol, jeho instruktor a žadatel o řidičský průkaz, který ho získal, aniž by školení řádně absolvoval. Minulý týden policisté obvinili čtyři majitele autoškol a jednoho zkušebního komisaře z Chebska.

Žadatel o řidičský průkaz podle policie předal majiteli autoškoly úplatek v řádu desítek tisíc korun za vykonání zkoušky pro řidičské oprávnění skupiny B nestandardním způsobem. Zkoušku absolvoval sám se zkušebním komisařem a majitelem autoškoly, který mu napovídal při testu správné odpovědi, uvedl mluvčí krajské policie Pavel Valenta. „Při vyšetřování zjistili kriminalisté, že nestandardní počínání zkušebního komisaře nebylo ojedinělé,“ dodal mluvčí. 

O průkaz mohou přijít stovky lidí

Policisté už minulý týden při zveřejnění případu z Chebska upozorňovali, že nemusí být posledním. Mezi těmi, kteří jsou nyní podezřelí, že si za peníze koupili doklady, převažují občané České republiky. Policie držitele průkazů vydaných podezřelými autoškolami prověří - stovky z nich by tak mohly o řidičská oprávnění přijít.   

Lidé, kteří získali za peníze řidičské průkazy, by podle policistů mohli být obviněni z úplatkářství. Pokud se sami přihlásí, půjde o významnou polehčující okolnost. Pokud policisté zjistí, že získali svůj řidičský průkaz neoprávněně, mohou o něj přijít ve správním řízení.