Rocku se v Olomouci daří

Olomouc – V Olomouci vystoupila zpěvačka Beth Hart, která je považována za jednu z nejlepších amerických rockových hvězd současnosti. V České republice hrála poprvé. Festival Bounty Rock Cafe Open Air se koná v centru města – v areálu Korunní pevnůstky.

Beth Hart předvedla skvělou podívanou a u publika sklidila zasloužené ovace. Na pódiu ji doprovodili rockeři John Nichols, Tom Lilly a Todd Wolf. „Zahraju pár písniček z mého nového alba Don´t Explain, které vzniklo ve spolupráci s kytaristou Joe Bonamassou. Teď přesně nevím, co to bude. Hraju naslepo, nemám to předem připravené,“ poznamenala zpěvačka.

Rodačka z Los Angeles během své kariéry natočila sedm studiových alb. Její živá vystoupení jsou díky neuvěřitelné energii a emocím velmi úspěšná. Pořadatelé říkají, že za pár let bude na takové akce cenově nedostupná. Její kariéra jde strmě nahoru. „Cílem tohoto festivalu je hlavně přivést dobré hvězdy, které u nás ještě nikdy nebyly nebo které na naší české scéně chybí,“ prohlásil manažer festivalu Adam B. Sychrov a jeden z návštěvníků doplnil: „Já tady jsem dneska kvůli kocourkovi Beth Hart. Sleduji ji posledních 5 let a je úžasná. Janis Joplin!“

Video ReportážMartiny Vysloužilové
video

ReportážMartiny Vysloužilové

V Olomouci Beth vystoupila v rámci šestitýdenního evropského turné, příští týden hraje ve Francii. „Kontakt s publikem je velice důležitý. Myslím, že pro všechny z nás nejdůležitější. Chceme ty pocity sdílet tak, aby si to každý užil,“ dodala Beth Hart.

Dalším tahákem akce je britský klávesista a skladatel Ken Hensley, jehož jméno je spojeno s hardrockovou legendou Uriah Heep. V hanácké metropoli představí svoji poslední desku. A návštěvníci festivalu jsou potěšeni: „Určitě si to chci užít, je to paráda. Přijel jsem ze Slavkova u Brna, je to kousek. Tady je to skvělý areál, mohlo by takových být víc.“

Domácí scénu reprezentují Michal Pavlíček nebo Kamil Střihavka.