Z bouřek na severu Čech hrozí povodně, už padají stromy

Ústí nad Labem – Lidé, kteří žijí u menších toků v Ústeckém a Libereckém kraji, se musí připravit na silné večerní bouřky. Hrozí povodně, varoval Český hydrometeorologický ústav. Spolu s intenzivními srážkami navíc přišel silný vítr, kterému neodolala řada stromů. Jeden spadl i na jedoucí auto. Varování ČHMÚ platí od odpoledne do 20:40.

Vyvrácený strom spadl na auto v Markvarticích na Děčínsku. Ačkoli bylo auto obsazené lidmi, nikdo neutrpěl zranění. Bez zranění se obešly i další pády stromů, kterých hasiči odpoledne napočítali dvanáct. Kvůli padlým stromům byly uzavřené silnice u Malé Veleně na Děčínsku a mezi Chuderovcem a Arnultovicemi na Ústecku, kde strom současně strhl elektrické vedení.

Silná bouřka postupuje přes Ústecko a Děčínsko, později zasáhne také část Českolipska. Zasáhnout ho může mezi sedmou a osmou hodinou večer. Zvednout se tak mohou zejména hladiny menších toků v povodí řeky Kamenice a potoků pramenících v Lužických horách. Rychlé rozvodnění lze očekávat i u koryt obvykle suchých.

Nejintenzivnější mají být srážky ve střední části okresu Děčín. Meteorologové se obávají, že spadne až 30 milimetrů za půl hodiny. Kvůli povodním hrozí zejména zatopení sklepů nebo podemletí silnic.