Most ve Veselí se stal pastí pro kamiony

Veselí nad Moravou - Sedmdesát kamionů zaklíněných pod železničním podjezdem v centru města. Tolik nepozorných řidičů napočítala radnice ve Veselí nad Moravou za poslední dva měsíce. Buď podcenili a nebo přehlédli výškové omezení na důležité objízdné trase.

Ještě koncem ledna to byla kuriózní nehoda. Řidič neodhadl výšku svého přívěsu a na dvě hodiny odřízl východní část Veselí od zbytku města. Po půl roce jsou podobné případy skoro pravidlem. Příčinou je snížená výška železničního podjezdu v centru města, která je o deset centimetrů nižší, než je na srovnatelných podjezdech obvyklé.

Na konci března navíc začala dlouhodobá oprava hlavního tahu z Veselí na Uherskohradišťsko a dále na Slovensko. Podjezdem přitom vede oficiální a nejkratší objížďka.

Není výjimkou, že pod mostem teď uvízne i sedm vozů za jediný den. Jsou to hlavně zahraniční řidiči. Jejich výmluvy jsou různé. „Tvrdí, že je tam navedla navigace, že nevědí, jak mají vysoký kamion a zkoušejí projet,“ uvedl velitel Městské policie ve Veselí Rostislav Prax.

Video Kamiony ve Veselí končí pod mostem
video

Kamiony ve Veselí končí pod mostem

Uzavírka hlavního tahu potrvá až do listopadu. Radnice proto zvažuje nákup speciálního laseru. „Paprsek v okamžiku, kdy je proťat zvýšeným vozidlem, rozsvítí dopravní značku, která dává řidiči najevo, že výška jeho vozidla je nadměrná a neprojede,“ popsal zařízení starosta Veselí Miloš Kozumplík (ODS).

Zmiňované řešení je nákladné a radnice zvažuje, jestli by měla na dvoumilionovou investici v rozpočtu prostředky. Místní by ji ale určitě uvítali. Na druhé straně mostu je totiž nemocnice a taky největší veselské sídliště. Podjezd k nim je jedinou legální spojnicí.