Prasklá vozovka na R35 bude spravená do týdne

Olomouc - Silnici na rychlostní komunikaci R35 mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou, která v pondělí odpoledne praskla nejspíš vlivem horkého počasí, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zřejmě opraví do týdne. V době rekonstrukce vozovky úsek bude průjezdný, ale s omezenou rychlostí. Místu se lze vyhnout - sjet na 283. kilometru a vrátit se na 290. kilometru.

Silnice praskla v pondělí kolem 16:00 na 287. kilometru. Schod, který se tam vytovřil, měří deset centimetrů na výšku. Motoristé museli úsek objíždět, ale po 17:00 byl provoz obnoven s omezenou rychlostí v pravém jízdním pruhu.

„Opravy začaly už dnes. Rychlý jízdný pruh by měl být opravený do pátku. Poté se práce přesunou do pomalejšího a odstavného pruhu s tím, že konec oprav je stanovený na 26. června. Rekonstrukce si vyžádá podle předběžných odhadů asi jeden milion korun,“ uvedla mluvčí ŘSD Martina Vápeníková. Silničáři musí vybourat celou vozovku v délce asi 11 metrů.

Doplnila, že po dobu rekonstrukce motoristé mohou úsekem projíždět, avšak rychlostí 40 kilometrů za hodinu. Podle policie tam byl dnes dopoledne provoz plynulý.