Bývalá vojenská plovárna na Chrudimce se dočká obnovy

Pardubice - Obnovu dalšího městského parku chystá pardubická radnice. Tentokrát chce oživit někdejší vinici a také místo u řeky Chrudimky, které kdysi sloužilo jako uzavřená vojenská plovárna. Dlouhá léta zanedbávané území se má proměnit v klidnou přírodní oblast vhodnou pro odpočinek, sport a kulturní akce.

V uzavřeném parku přímo u Chrudimky se za první republiky bavili důstojníci železničního pluku a pardubická smetánka. Do dneška se tady dochovalo pár staveb, dlouhodobě zanedbané území ale čekají velké změny. Budova bývalé plovárny zůstane, někdejší kuželkárnu – dnes útočiště bezdomovců – nahradí nová stavba. Na projektu architekti spolupracují s pátým pardubickým obvodem. „Chceme oživit původní cesty, které tam vedly, původní osvětlení a vůbec takovou tu plovárnu třicátých let nebo Rozmarného léta,“ plánuje místní starosta Jiří Hájek (SPP).

V parku nadále zůstane zázemí vodáků i sportovních střelců. Proměna v klidnou odpočinkovou zónu bude stát přes 50 milionů korun. První práce na oživení vinice a Staré vojenské plovárny by měly začít ještě letos na podzim.