Muž se vloupal na kliniku na Praze 2, několik lidí zranil

Praha - Policisté zadrželi muže, který se měl v neděli odpoledne vloupat do kliniky na Praze 2. Při útěku zranil několik lidí, kteří se ho pokoušeli zadržet, informovala o tom tisková mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová.    

„Jednačtyřicetiletý muž vypáčil vstupní dveře do ordinace, odkud odcizil tašku s lékařskými písemnostmi. Poté se pokusil vloupat do další ordinace, přičemž byl při tomto jednání vyrušen lékařem. Zloděj okamžitě před ním utekl do vedlejšího pavilonu, kde se jej pokusili zadržet dva muži,“ uvedla Kropáčová.

Podle policie proti nim muž použil slzný plyn, jednoho udeřil pěstí do obličeje a druhého poškrábal. Zdravotní sestru, která se ho také pokoušela zadržet, prý kousnul do paže a opět utekl. Přivolaní policisté ho našli v jedné z chodeb kliniky s nožem v ruce. „Z tohoto důvodu proti němu použili donucovací prostředek hrozby střelné zbraně a na místě jej zadrželi,“ řekla Kropáčová.

Podezřelý recidivista je v policejní cele a za trestný čin krádeže, výtržnictví a poškození cizí věci mu hrozí trest až tři roky vězení.