Chlapec zachránil z hořícího domu malou sestru

Slatinice (Olomoucko) - Z hořícího domu ve Slatinicích na Olomoucku zachránil svou dvouletou sestřičku teprve osmiletý chlapec. Díky jeho pohotovosti se taky podařilo oheň rychle uhasit a nikomu se nic nestalo. Požár vznikl zřejmě od sporáku. Děti byly v domě samy, policie ale případ zatím nevyšetřuje. Škoda bude podle odhadů zhruba 100 tisíc korun.

Děti zranění neutrpěly, nikdo další v tu dobu v domě nebyl. „Požár se zřejmě rozšířil na kuchyňskou linku od potravin zapomenutých na plotně. Štiplavý kouř přiměl malého chlapce zjistit, co se v domě děje. Po zjištění, že v kuchyni hoří, neváhal a okamžitě vynesl malou sestřičku před dům do bezpečí a utíkal přes ulici zavolat pomoc. Kolemjdoucí poté velmi rychle odpojili elektrickou energii a plyn a pokusili se požár uhasit,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Požár vznikl včera zhruba hodinu po poledni. Díky pomoci místních lidí se oheň příliš nerozšířil. Dům byl ale silně zakouřený, a proto jej hasiči odvětrali pomocí přetlakové ventilace.

  • Statečný chlapec, který zachránil svou mladší sestru
    Statečný chlapec, který zachránil svou mladší sestru zdroj: ČT24
  • Dům ve kterém vznikl požár
    Dům ve kterém vznikl požár zdroj: ČT24

Hrdinský čin chlapce ocenili hasiči předáním plyšové hračky. Hasiči je vozí s sebou ve všech výjezdových vozidlech a v případě, kdy jsou při zásahu rozrušeny menší děti, pomáhají jim hračky situaci zvládnout. Podle mluvčí olomoucké policie Marie Štrbákové se zatím policisté případem nezabývají.

Video Telefonát mluvčího olomouckých hasičů Zdeňka Hošáka
video

Telefonát mluvčího olomouckých hasičů Zdeňka Hošáka