ArcelorMittal Ostrava: Chystá se propouštět?

Ostrava – Česká ocelářská společnost ArcelorMittal Distribution Solutions hodlá podle odborářů v blízké době ve velkém propouštět. Výpověď by se mohla dle odhadů týkat 150 stávajících zaměstnanců. Mluvčí firmy Barbora Černá Dvořáková ale tvrdí, že o žádném definitivním rušení míst zatím není rozhodnuto.

Firma vyrábí svodidla a mimo jiné patří mezi jejich největší tuzemské výrobce. Zároveň ale produkuje důlní ocelovou výztuž. Server Novinky.cz zveřejnil informaci, že část její výroby by se v budoucnu měla přesunout z Ostravy do Polska - alespoň tak se domnívají odboráři. O restrukturalizaci společnosti se bude rozhodovat příští týden v Londýně. 

Informace o restrukturalizaci se odboráři dovídají z výrobních porad, uvedl předák Vítězslav Prak. Podle něj z těchto zpráv jasně vyplývá, že v ArcelorMittal Distribution dojde ke změnám, což bude mít samozřejmě dopad na pracovní místa. „Není ale řečeno, že těch 150 míst bude plně zrušených,“ uznal. 

ArcelorMittal
Zdroj: ČTK
Autor: Petr Sznapka

Odboráři společnost požádali, aby s nimi situaci začali řešit a nejednali za zavřenými dveřmi. Podle Praka však zatím k žádnému projednávání ani dalším vstřícným krokům nedošlo. 

Mluvčí uvedla, že poskytovat dopředu jakékoliv nepotvrzené informace bez podrobností by bylo zavádějící. Reorganizace podle ní probíhá zatím v evropských podnicích divize ArcelorMittal Distribution, avšak plán pro firmu v České republice nebyl finalizován.   

Společnost patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal. Ročně vyrobí až tři miliony tun oceli. Téměř polovinu své produkce vyváží podnik do více než šedesáti zemí světa. Dohromady s dceřinými společnostmi zaměstnává firma víc než osm tisíc pracovníků. Česká pobočka jich má přes tři sta.