Na Vysočině jsou desítky objížděk, některé možná zbytečně

Jihlava – Do oprav silnic se hned na dvaceti místech Kraje Vysočina pustili krajští i státní silničáři. Rozkopaná místa je nutné objíždět, na některých místech jsou však řidiči přesvědčeni, že je objížďka zbytečná. Nejviditelnějším případem, kdy řidiči zákaz vjezdu ignorují, je uzavírka na hlavním tahu z Jihlavy na Znojmo a Vídeň.

Uzavírka v Dlouhé Brtnici mezi Jihlavou a Znojmem posílá řidiče osobních aut na objížďku dlouhou 25 kilometrů. Ve skutečnosti ale je přímá trasa, na které se opravuje most, průjezdná – je k dispozici nákladní dopravě, která se zdrží pouze na semaforech, a v noci, kdy je slabší provoz, i osobním autům.

Řidiči osobních vozů to ale vědí, zákaz vjezdu během dne ignorují a objížďka zeje prázdnotou. „Je strašně dlouhá a stav silnice je hrozný,“ poukázal řidič z Ostravska, který se při druhém průjezdu rozhodl vjet do zákazu. Během 15 minut, kdy Česká televize sledovala situaci v Dlouhé Brtnici, ho napodobilo dalších 24 řidičů, pouze devět osobních aut skutečně zamířilo na objížďku.

Video Reportáž Blanky Poulové
video

Reportáž Blanky Poulové

Na Vysočině probíhají práce na silnici asi na dvaceti dalších místech – například na přivaděči z Pelhřimova k dálnici D1. Silnice se opravuje hned na několika místech, dopravu řídí semafory a kolony se vytvářejí už na dálnici před sjezdem. „Uzavírek jsou dvě desítky, možná víc. Řidiči musí počítat s tím, že je na Vysočině čeká určité omezení,“ varovala mluvčí krajského úřadu Eva Neuwirthová.

Uzavírky na hlavních tazích Vysočiny potrvají až do října. Řidiči proto musí počítat se zdržením v průběhu celé turistické sezony, některá omezení přitom ještě přibudou.

Uzavírky na Vysočině
Uzavírky na Vysočině