Díky novému mostu už se Černá v Benešově nevylévá

České Budějovice - Obyvatelé Benešova nad Černou se dočkali nového mostu. Ten starý totiž bránil průtoku vody při silných přívalových deštích a část obce byla několikrát vyplavená. Nový most by měl bez problémů zvládnout dvacetiletou vodu. Povodí Vltavy navíc chystá i další protipovodňová opatření, říčka Černá se totiž z koryta vylévá prakticky každý rok.

Nový most za 33 milionů korun se podle starostky Benešova Veroniky Korchové při letošních deštích osvědčil, na Ličově už byl totiž dvakrát hlášen první povodňový stupeň, ale obec voda neohrozila. Nový most je totiž asi o metr vyšší a také koryto řeky se rozšířilo. Lidé z domů v okolí řeky ale mají z velké vody stále strach. 

Povodí Vltavy chystá v Benešově i další opatření, koryto Černé by se mělo dále prohloubit a rozšířit, přibude také 26 metrů dlouhá opěrná zeď a zpevní se břehy podél toku. Povodí teď čeká na vydání stavebního povolení, úprava koryta za zhruba tři miliony korun by mohla začít příští rok na jaře.

Video Reportáž Veroniky Kabátové
video

Reportáž Veroniky Kabátové

/*json*/{"map":{"lat":48.729812,"lng":14.626672,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":48.729812,"lng":14.626672,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/