Opilci zbili v Modřanech řidiče MHD

Praha – Poranění hlavy utrpěl sedmapadesátiletý řidič městského autobusu poté, co ho ve čtvrtek pozdě večer napadla skupina čtyř opilých výrostků. Dva z nich záhy napadla policie, po dalších dvou pátrá. Policisté čtveřici podezírají z výtržnictví a také ublížení na zdraví.

Čtyři opilí mladí muži začali řidiče podle jeho výpovědi provokovat v zastávce Belárie. Jeden z nich si stoupl do dveří tak, že bránil jejich zavření. Řidič proto skupinku okřikl, odpovědí mu byl útok. „Údery pěstí a kopy mířily do oblasti hlavy. Jeden z nich dokonce použil k napadení láhev od piva,“ popsala policejní mluvčí Jana Rösslerová. Nakonec se řidiči podařilo uniknout do kabiny, kde se zamkl a zavolal o pomoc na dispečink.

Než přijela policie, útočníci ještě kopali do autobusu, potom se dali na útěk. Dva z nich však hlídka, která dorazila, brzy zadržela v nedaleké ulici. Další dva policisté nenašli. „Po dvou útočnících policisté intenzivně pátrají, jakékoli informace vedoucí k jeho dopadení přijmou na tísňové lince 158,“ uvedla mluvčí Rösslerová.

Oběma zadrženým jednadvacetiletým mladíkům i jejich společníkům hrozí podle policejní mluvčí obvinění z výtržnictví a ublížení na zdraví. Po kontrole poničeného autobusu může připadnout v úvahu ještě trestný čin poškozování cizí věci.