Kvůli sňatkovému podvodníkovi skončila před soudem

Ostrava - Měla to být láska na celý život, teď ale pravděpodobně oba skončí za mřížemi. Šárka Mikšanová kvůli příslibu manželství zpronevěřila svému zaměstnavateli přes 16 a půl milionu korun. Zkušený sňatkový podvodník Roman Tomaschek tvrdí, že se zpronevěrou nemá nic společného. Případ začal řešit ostravský krajský soud. Oběma v případě odsouzení hrozí deset let vězení.

Šestatřicetiletá Šárka Mikšanová z Ostravy se s o rok starším Romanem Tomaschkem seznámila na internetu. Hledala životního partnera. Nezaměstnanému Romanovi Tomaschkovi ale šlo jen o peníze a účetní Mikšanová je sehnala. „Měla ve firmě maximální důvěru. Jednalo se o malou firmičku, kde měla na starost všechno. Dostala i přístup k účtům,“ řekl státní zástupce Michal Togner.

Z firemních účtů na sebe podle žalobce postupně převedla více než 16 a půl milionu korun. Peníze v hotovosti předávala Tomaschkovi. Trvalo tři roky, než je zadržela policie. U Romana Tomaschka doma pak našla 100 tisíc korun. Kam zmizelo 16 a půl milionu, neřekl. „Skutek je doposud právně kvalifikován u obžalované jako zpronevěra a u obžalovaného jako pomoc ke zpronevěře,“ uvedla mluvčí ostravského soudu Lucie Böhmová.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky

Podle svého obhájce Vlastimila Vezdenka se Tomaschek necítí vinen. „Od začátku tvrdí, že spoluobžalovanou k ničemu nepřesvědčoval, nenaváděl,“ dodal. Právní zástupce Mikšanové se k případu nechce až do skončení procesu vyjadřovat.

Šárka Mikšanová není první, kterou Roman Tomaschek připravil o peníze. Před deseti lety slíbil lásku jiné ženě. Stálo ji to deset tisíc korun.