ČRo Region vyplavila voda, provizorní vysílání potrvá týdny

Jihlava - Statisícové škody počítají ve studiích Českého rozhlasu Region v Jihlavě. Už třetí den se odtud nevysílá, protože nejdůležitější elektroniku vyplavila voda z prasklého bojleru. Budova rozhlasu má totiž kotelnu v nejvyšším patře. Technici intenzivně pracují na co nejrychlejším obnovení vysílání.

Český rozhlas Region vysílá běžně z jihlavského Masarykova náměstí pro celou Vysočinu. Od sobotního odpoledne však vysílá pouze náhradní program z Prahy. Technici už třetí den intenzivně pracují na provizorních opravách zničené techniky a naplno běží i vysoušeče. „Vysoušíme tak, abychom mohli zprovoznit alespoň některé přístroje, které ale zřejmě budou nestabilní, protože jimi prošla voda,“ řekl Petr Hladík, pověřený ředitel, Český rozhlas Region Vysočina. 

Pokud se nezapočítají škody za přerušení programu, jen za zničenou techniku bude muset pojišťovna zaplatit statisíce. Oprava nebo výměna vodou poškozených rozhlasových technologií zabere několik týdnů, obnovit vysílání z Jihlavy ale chtějí během nejbližších hodin. „Předpokládám, že během jednoho až dvou dnů, pokud vše dobře půjde, tak bychom měli začít vysílat z přenosového vozu,“ uvedl Hladík. V nouzovém režimu a převážně z přenosového vozu z jihlavského náměstí by měli moderátoři vysílat minimálně měsíc.

Video Reportáž Radovana Daňka
video

Reportáž Radovana Daňka