Policie dopadla dva výrobce pervitinu

Břeclav – Dvojici mužů z Břeclavska, kteří měli ve velkém vyrábět a prodávat pervitin, zadržela policie. Drogu podle vyšetřovatelů prodávali její výrobci zejména na Moravě, ale i v Rakousku. Policisté dvojici zadrželi při činu, nalezli 50 gramů pervitinu a také 20 rostlin konopí, ze kterého se vyrábí marihuana.

Muži staří 31 a 39 let měli podle vyšetřovatelů vyrábět pervitin asi rok v pronajatých bytech, chatách i rodinném domě. Léky, ze kterých drogu vyráběli, dováželi z Polska. Policie předpokládá, že se jednalo o velkovýrobu – zatímco obvykle producenti vyrábějí pervitin po deseti gramech, na Břeclavsku vznikaly i pětinásobné dávky. Dvojice prodávala gram drogy za 1 000 až 1 500 korun.

Každý z dvojice měl své úkoly. Mladší muž zajišťoval léčiva k přípravě drogy a také jinak výrobu připravoval, starší muž se staral o samotnou produkci. Zadrženi byli přímo při činu. „Vyšetřování stále pokračuje. Předpokládáme, že pervitinu vyrobili až několik kilogramů,“ poznamenal Vlastimil Jandera z jihomoravské policejní správy. Oba muži jsou ve vazbě, hrozí jim až deset let vězení.