Kvůli hluku lidem v okolí hradeckého festivalparku dochází trpělivost

Pouchov (Královehradecko) - Obyvatelé z okolí královéhradeckého letiště, které v letních měsících slouží jako oblíbený festivalový park, si stěžují na nesnesitelný hluk. Nájemce plochy patřící zčásti městu a zčásti soukromníkovi prý nedodržuje dohodnutý harmonogram akcí a víkend co víkend neustále přidává další. Zástupci festivalparku tvrdí, že díky nové smlouvě budou moci v případě porušování dohod účinně zakročit.

Hlavními letními akcemi hradeckého letiště s několikatisícovými návštěvami jsou Rock for People a Hip Hop Kemp. Obyvatelé okolních obcí už jsou s dvojicí festivalů po několika letech smířeni a berou ji jako nutné zlo. Problém je, že v letních měsících nečelí nočnímu náporu decibelů pouze dvakrát. „Těch akcí přibývá a už se docela bojíme každého nového víkendu,“ říká místní obyvatel Jiří Jelínek.

Provozovatel festivalového parku podle svých slov sliby plní a program prý omezuje na minimum. Podle něj se, co se hluku týče, zcela nevydařil jen jeden firemní večírek, což by se opakovat nemělo. „Změnili jsme do budoucna smlouvy, a tak bude moci do budoucna správce areálu zakročit a prostě vypnout elektřinu,“ sdělila mluvčí Petra Pisková. Poslední akcí byl Hip Hop Kemp, který navštívilo 18 tisíc lidí.

Video Reportáž Přemysla Šrámka
video

Reportáž Přemysla Šrámka