Příchozí si budou moci počíst v komiksech, knihách i novinových článcích, s nimiž měl Foglar jakékoliv dočinění. Důležitějším výstavním kouskem jsou však jeho dosud neznámé dopisy s kluby, které v jižních Čechách zakládali Foglarovi stoupenci.
„Byl jsem s ním v kontaktu od svých dvanácti let, vlastně až do jeho devadesáti,“ vzpomíná jeden z členů klubu David Žák. „Obraceli jsme se na něj s každou prkotinou a on nám trpělivě odpovídal.“ Foglar mládeži pomáhal třeba v otázkách plnění skautských zásad, dokonce přidával i rady o tom, jak na sebe neupozornit bezpečností složky.
„V časopisu, co píšete, nesmí být ani slůvko o junáctví, je to velmi nežádoucí a mohlo by to způsobit vám i třeba vašim rodičům mnoho nepříjemností. Také neorganizujte žádné kroužky, pracujte jen ve svém klubu,“ píše literát v jednom z dopisů.
Otec Rychlých šípů měl podle Lenky Šobrové z Prachatického muzea na jižní Čechy veliké vazby. Šumavská příroda a její okolí jej inspirovaly k sepsání několika dobrodružných příběhů, které vytvořil v 50. a 60. letech.
Co by to ale bylo za výstavu, kdyby se na ní neobjevil ježek v kleci nebo počátky kreslených osudů Mirka Dušína a spol. Pro pobavení pořadatelé vystavili i parodie těchto komiksů.
