Gang bohatl na vykrádání výherních automatů

Frýdek-Místek - Gang vykradačů našel způsob, jak přelstít automaty, a nelegálně vydělával ve frýdecko-místeckých hernách. Podle policistů jde o organizovanou skupinu z Pardubic, která působí po celé České republice. V nestřeženou chvíli navrtají vnitřek automatu, kde změní nastavení elektroniky a přístroj poté začne signalizovat výhru. Jen v samotném Frýdku-Místku se vykradači obohatili o desítky tisíc korun.

Příkladem může být vyšetřování posledního případu. Během patnáctiminutové návštěvy herny se podvodníci obohatili o 20 tisíc korun. Nový zlodějský fenomén se objevuje po celé České republice už měsíc. Jen ve Frýdku-Místku zatím napočítali policisté dva případy, další podobné hlásí Ostrava i Praha.

„Skupina pachatelů ve Frýdku-Místku přichází do herny, jeden z pachatelů navrtává výherní automat, poté manipuluje s jeho elektronikou,“ popisuje kriminalista Lukáš Jarčík. Vzápětí se displej automatu rozsvítí a hlásí výhru. Podvodníci okamžitě míří za servírkou k baru a nechávají si vyplatit peníze.

Policie vyzývá občany, aby při zpozorování podobného případu ihned volali číslo 158. V případu zřejmě figuruje několik desítek pachatelů. S největší pravděpodobností jde o rodinný klan z Pardubic. Prvních pět členů gangu zatkli v minulých dnech policisté v Českých Budějovicích. Obvinění se zaměřovali na loterijní terminály.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky