Euro: ČSTV se dohodl na nájmu areálu ve Špindlerově Mlýně

Praha - Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) jako většinový vlastník lyžařského komplexu ve Špindlerově Mlýně chce areál pronajmout firmám Snowhill a Tatry Mountain Resorts. Za pronájem mají společnosti za 20 let zaplatit celkem asi miliardu korun. Informuje o tom pondělní vydání týdeníku Euro. ČSTV tak získá ročně jen z nájmu zhruba 60 milionů korun.

Většinovým majitelem společnosti Snowhill je podnikatel v gumárenství Tomáš Němec. Tatry Mountain Resorts patří do skupiny J&T. Společnost by si sjezdovky, lanovky, nebo sněžná děla v případě uzavření obchodu pronajala už od této sezóny na dvacet let. Nájem by platila každoročně a to i v případě, že by v zimě vůbec nenapadl sníh.

O podepsání konečné smlouvy se bude podle týdeníku rozhodovat příští týden. Na úterý je naplánováno jednání výkonného výboru Svazu lyžařů ČR, který je druhým největším spoluvlastníkem lyžařského areálu ve Špindlerově Mlýně. Ve středu má o pronájmu jednat výkonný výbor ČSTV a ve čtvrtek by se měla konat valná hromada Skiareálu Špindlerův Mlýn, napsalo Euro.

Video Areál ve Špindlerově Mlýně zřejmě půjde do pronájmu
video

Areál ve Špindlerově Mlýně zřejmě půjde do pronájmu

Nového nájemníka dostane také areál v Peci pod Sněžkou. Nejlepší nabídka se tam vyšplhala na 15 milionů ročně s příslibem dalších 200 proinvestovaných milionů. Stojí za ní firma Megaplus, majitel konkurenčního areálu Černá hora. Zájem mělo i město. „Naše nabídka spočívá v tom, že jsme schopni garantovat provoz, ale v tuto chvíli nejsme schopni zajistit dlouhodobé investice,“ řekl starosta Alan Sedláček.