Požár skladu na jihu Prahy byl vidět až z Hradčan

Praha – Nejvyšší stupeň požárního poplachu vyhlásili odpoledne pražští hasiči kvůli ohni ve skladovém areálu v Dolnoměcholupské ulici. Hořel zejména plastový odpad, ale například i palety a další předměty. Třetí stupeň poplachu byl odvolán v sedm hodin večer. Jenom lokalizace požáru trvala hasičům tři hodiny, na místě zřejmě budou pracovat až do rána.

Profesionální hasiči i dobrovolníci, kteří se k požáru sjeli, prolévají místo ze země i z několika vysokozdvižných plošin. K hašení používají vodu a také pěnu, po lokalizaci začala skládku rozhrabávat těžká technika. Před zplodinami se hasiči chrání dýchací technikou.

Na místo přijeli i chemici, aby změřili koncentraci škodlivin v ovzduší. Výsledek byl příznivý. „Nenaměřili ve vzduchu koncentrace škodlivin, které by ohrožovaly zdraví lidí,“ uvedla mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. Vyšší koncentrace byly jen v nedalekém areálu firmy Zentiva. Lidem v Dolních Měcholupech přesto hasiči z preventivních důvodů doporučili neotevírat okna.

V areálu na svoz recyklačních plastů na pomezí Dolních Měcholup a Hostivaře začalo hořet kolem půl druhé odpoledne. „V hale to bylo asi patnáct na deset metrů, něco podobného bylo i venku,“ řekl velitel zásahu Pavel Hošek. Z areálu odpoledne stoupal hustý černý dým, který byl vidět až z Hradčan. Oheň ani dým však nikoho nezranil.