Pražské radnice: Informací o nové MHD je málo

Praha – Informací o tom, jak pojedou pražské tramvaje a autobusy od 1. září, je málo, stěžují si radnice městských částí. Upozorňují, že na jednotlivých zastávkách se cestující často vůbec nedozvědí, že jejich linky už brzy pojedou jinak nebo budou zrušeny. Magistrát a dopravní podnik, který má informační kampaň na starost, to odmítají. Některé radnice však raději připravily pro své občany vlastní materiály.

„Celé to změnili,“ hlásají plakáty takřka na všech zastávkách pražské MHD. Podrobnější informace ale musí cestující často hledat jinde. Například na zastávce autobusu 123 v Košířích zcela chybí informace, že tudy již od soboty autobus nepojede. Cestující budou muset přestupovat do tramvaje na Kavalírce, kam bude autobus zkrácen.

Představitelé města jsou přesvědčeni, že podrobné informace na každé zastávce nejsou potřeba. „Kampaň má za cíl upozornit, že jsou změny. Každý si může na mnoha místech dohledat, jestli se ho změna týká a jakým způsobem,“ uvedl náměstek primátora Josef Nosek.

V Praze 4 dospěla radnice k poznání, že mají cestující tak málo informací, že raději připravila vlastní materiály. „Informační kampaň je nedostatečná. Společně s Ropidem jsme vydali knížečku, kterou jsme rozmístili do domácností,“ řekl místostarosta Jiří Bodenlos.

O koho se radnice nepostarala a nechce se mu hledat zastávky, kde změny vyjmenovány jsou, může je najít na internetu nebo na informační lince dopravního podniku 296 191 817. Dopravní podnik navíc slibuje mocný informační finiš. „V pátek a pondělí budou v terénu k dispozici informátoři, kteří zdarma poradí cestujícím,“ zdůraznila mluvčí společnosti Aneta Řehková.

Nové jízdní řády, s nimiž dojde ke zrušení mnoha autobusových i tramvajových linek a přetrasování většiny dalších, začnou platit v sobotu 1. září. Zatěžkávací zkouškou ale projde nová MHD až o dva dny později, kdy začne nejenom pracovní týden, ale také školní rok.

Kde jsou informace o nové MHD:

- další materiály dopravního podniku:

- další materiály Ropidu: