Domažlice dostanou nižší příjem z hazardu

Domažlice – Domažlická radnice dostala od místních klubů desítky žádostí o příspěvky z hracích automatů, které jsou ve městě. Ministerstvo financí původně odhadovalo, že radnici vyplatí z heren šestnáct milionů. Teď se ukazuje, že Domažličtí dostanou jen necelou polovinu.

Ještě v loňském roce přispívali do rozpočtu sportovních klubů sami majitelé kasin. Podle nového loterijního zákona teď ale peníze dostává město od ministerstva financí a radnice musí vypisovat granty. Domažličtí ovšem počítali s odhadovanými šestnácti miliony korun, ze kterých chtěli dotovat kulturní a sportovní činnost ve městě.

Starosta Domažlic Miroslav Mach informoval, že město dostane zhruba sedm milionů. Příspěvky dostávali fotbalisté a řada dalších sportovních klubů v Domažlicích přímo od provozovatelů heren. Jen fotbalový klub Jiskra tak přišel o zhruba patnáct procent svého rozpočtu.

Podle ministerstva financí byli radní upozorněni na to, že příjem z hazardu bude oproti odhadu nižší, především kvůli snahám zrušit herny v centrech měst, jak potvrdil mluvčí ministerstva financí Jakub Haas. Řada místních spolků, které v minulosti využívaly příspěvků z hazardu, se teď obává, že nepokryjí rozpočet na příští rok. Pro ně chce město vyhlásit grant už na podzim.