D1 stála po nehodě, na D8 shořel kamion

Rousínov/Žďárek – Provoz na dálnici D1 mezi Brnem a Vyškovem nad ránem zastavila srážka polského kamionu s vozidlem silničářů, které upozorňovalo na nedaleké zúžení vozovky. Při nehodě se zranili dva lidé, dálnice byla uzavřena do šesti ráno. Potíže nastaly ráno také na dálnici D8, u křižovatky s teplickou silnicí I/13 shořel kamion.

Nehoda na D1 se stala na 216. kilometru ve směru na Prahu kolem třetí hodiny v noci. Kamion narazil do vozidla silničářů bezprostředně před zúžením, kde se kvůli opravě vozovky jezdí obousměrně v jednom pásu. Při střetu utrpěla zranění posádka polského kamionu – čtyřiatřicetiletý řidič a sedmapadesátiletý spolujezdec. Ve voze silničářů nikdo nebyl. Kvůli nehodě museli řidiči mířící na Prahu sjet na souběžnou silnici, po které objeli i místa, kde se na dálnici pracuje. Provoz byl obnoven až v šest hodin ráno.

Požár kamionu na dálnici D8 omezil provoz na 80. kilometru u křižovatky se silnicí I/13 – rovněž ve směru na Prahu. Vozidlu začala před osmou ráno hořet kabina. Kvůli požáru byl uzavřen pravý jízdní pruh, provoz se tak musí vejít do levého.