Olbramovickou školu uklízí učitelé i rodiče

Olbramovice – Žáci základní školy v Olbramovicích na Benešovsku měli o týden delší prázdniny. Při rekonstrukci střechy do budovy zateklo a třídy se nepodařilo včas vysušit. Proto teď o víkendu přišli pomoct s úklidem nejen učitelé, ale i rodiče školáků.

Aby se olbramovická škola mohla letos otevřít, spojit síly musí učitelé i rodiče. Práci si rozdělili – někdo umývá okna, jiný utírá lavice, připravují se pomůcky. Školnice Hana Křížková sdělila, že posledních 14 dní se uklízí od rána do večera.

Ještě 26. srpna si ředitelka myslela, že žáci usednou do lavic standardně, tedy 3. září. Pak ale přišly bouřky a s nimi vydatný déšť. Část střechy byla v té době zakrytá pouze igelitem – havárii se pak už nedalo zabránit. Všechny třídy byly kompletně zatopené.

Vlhké stropy se nedařilo vysušit, neustále opadávala další a další omítka, muselo se několikrát malovat. Pustit žáky do takového nepořádku nebylo možné, školní rok tak proto v Olbramovicích začíná až o týden později. V pondělí už sice žáci mohou do školy, stavební práce a tudíž i provizorní podmínky ale ještě nekončí. Až do poloviny října se bude dodělávat půdní vestavba, kde by pak měla být počítačová učebna.