Zimní stadion v Krumlově řeší, kam s rolbou

Český Krumlov - Garáž na rolbu u zimního stadionu v Českém Krumlově je po povodních v havarijním stavu. Rolba, bez které nelze lední plochu provozovat, dočasně parkuje přímo na stadionu. Tam ale přes zimu zůstat nemůže. Město, které je majitelem stadionu, už má projekt na novou garáž hotový. Její přestavba by však mohla vyjít na miliony korun a další miliony bude město muset investovat ještě do opláštění stadionu.

Garáž poškodila povodeň už v roce 2002. Teď se ale na zdi objevila široká trhlina a odpadla i část zadní zdi. Celá stavba se navíc postupně naklání. Radnice už má na budovu demoliční výměr. Pokud ale nestihne postavit garáž novou, budou se muset provozovatelé pokusit tu stávající dočasně zpevnit – podepřít ji a zdi vyztužit.

Město, které je majitelem stadionu, už má projekt na přestavbu hotový. Nová garáž by ale mohla vyjít i na deset milionů korun a ty teď město musí sehnat. „Zatím se nám nerýsují nějaké dotační tituly, asi budeme muset sáhnout do vlastních,“ uvedl Dalibor Carda, starosta Českého Krumlova.

Video Reportáž Veroniky Kabátové
video

Reportáž Veroniky Kabátové

Drahá rolba v rozpadající se garáži už neparkuje. Dočasně je ukrytá uvnitř stadionu. V něm může zůstat ale jen do prvního mrazu. „Vozíme v rolbě zhruba kubík vody a nemůžeme do ní dát nemrznoucí směs, takže bychom riskovali, protože zimní stadion není dopláštěn,“ uvedl Martin Tomka, provozovatel zimního stadionu.

A právě opláštění stadionu je dalším čekajícím projektem. „Provoz haly je energeticky náročnější, než kdyby ta hala byla kompletně uzavřená,“ uvedl Karel Kašák, předseda HC Slavoj. Půjde ale o mnohamilionovou investici. Kdy se na ni podaří sehnat peníze, zatím nikdo nedokáže říct.