Divadlo Petra Bezruče se „zásobilo“ premiérami

Ostrava - Divadlo Petra Bezruče se vyžívá v krutosti. Anebo v něžnosti? Divadelníci totiž zahajují novou sezonu nazvanou Něžně krutá krutě něžná. V jejím rámci nabídne pět premiér. Sezonu „odmávne“ již zítra inscenace Emily Brontëové Na větrné hůrce.

Zdroj: Mrzák Inishmaanský Autor: Petr Hrubeš

Během slavnostního zahájení dojde i k vyhlášení výsledků anktey Bezruči sobě, v níž se rozhodne o nejlepších hercích a kusech minulé sezony.

Na co se ale těšit v nadcházejících měsících? První premiérou z pětice dramatizací bude hra dle románu Bernarda Malamuda Správkař v režii uměleckého šéfa Martina Františáka. Autorem divadelní podoby je Arnošt Goldflam.

Ve výčtu premiér dále následuje Pěna dní spisovatele Borise Viana pod vedením Anny Petrželkové, kterou divadlo zařadí do prosincového programu. Mrazivý leden „rozjasní“ tragédie Williama Shakespeara Král Lear. Na březen se chystá Mrzák Inishmaanský Martina McDonaugha a v květnu zase satirická komedie Revizor Nikolaje V. Gogola.  

„U Bezručů vítězí v přetlačované peněz a zábavních zájmů doby potřeba sdělení a poselství. Takový je cíl 68. sezony,“ uvedl Františák. 

Herečka Tereza Velišová je nominovaná na Thálii za roli Amy ve Hře Můj romantický příběh
Zdroj: Divadlo Petra Bezruče
Autor: Petr Hrubeš