Skryté poklady Šumavy natáčí malý vrtulník

Klatovy - Správa šumavského parku začala používat speciální model vrtulníku s kamerou. Díky němu se lidem otevírá možnost vidět i místa, kam se jinak nesmí. Správa parku pojmenovala model vrtulníku kvadrokoptér - podle čtyř vrtulí, které ho pohánějí. Česká televize teď jako první přináší záběry, které se na stránkách parku objeví příští měsíc.

Vrtulník, který připomíná legendární stavebnici Merkur, létá ve výšce zhruba dvacet metrů a od vysílačky se může vzdálit až na jeden kilometr. O záběry z kamery se chce správa parku už příští měsíc podělit s návštěvníky Šumavy. „S pomocí tohoto kvadrokoptéru jsme zatím natočili jeden film, který zachycuje nově otevřenou stezku na Soumarském rašeliništi poblíž Volar,“ uvedl mluvčí správy parku Pavel Pechoušek.   

Filmy natočené z kvadrokoptéru se budou postupně objevovat na internetových stránkách národního parku. Jeho pracovníci už nyní chystají záběry na Tříjezerní slať nebo stezku u Poledníku. Vedení parku se také obrací na návštěvníky Šumavy, aby sami doporučili zajímavá místa k natáčení.

Video Reportáž Zdeňka Mlnaříka
video

Reportáž Zdeňka Mlnaříka