Na rozšíření obchvatu Loun nejsou peníze

Louny - Ze silnice R7 z Prahy do Chomutova se měla stát čtyřproudá rychlostní silnice, před několika dny ale přišla z ministerstva dopravy informace, že na rozšíření nejsou peníze a stavět se nebude. Obchvat Loun je přitom smutně proslulý velkým počtem smrtelných dopravních nehod. Za jedenáct let došlo na sedmikilometrovém úseku k 263 nehodám a 24 úmrtím.

Pro Louny je rozšíření silnice prioritou, dokončit obchvat chce i ministerstvo dopravy, v současné době ale nemá dost peněz a primárně se financují stavby, na něž přispívá Evropská unie. „Dá se říct, že v nejbližších pěti letech na to peníze vyčlěněny nebudou,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák.

Smrtelné nehody na obchvatu Loun
Zdroj: ČT24

Louny si tak zřejmě na rozšíření obchvatu budou muset počkat ještě několik let, až do úplného zprovoznění celé silnice R7.

Dostavbu by uvítala i dopravní policie, která si od ní slibuje snížení počtu vážných nehod. Následky střetů, které nejčastěji způsobuje překročení rychlosti a nebezpečné předjíždění, jsou přitom rok od roku horší.

Video Reportáž Petra Baraňáka
video

Reportáž Petra Baraňáka