Jenišov uspěl u soudu proti stavbě ruského investora

Karlovy Vary - Spor mezi radnicí a ruským investorem, který v Jenišově u Karlových Varů staví luxusní bytové domy, se přiostřuje. Obavy místních, že územní řízení neproběhlo řádně, podle starosty obce Ivana Truksy potvrdil i soud. Investor by prý měl stavbu přerušit, to ale jeho zástupce odmítá s tím, že má stále platná povolení.

„Rozhodnutí soudu říká, že v podstatě územní rozhodnutí bylo vydáno neoprávněně,“ míní Truksa. Úřady podle jeho slov měly žádat podrobnější stavební dokumentace. Krajský úřad Karlovarského kraje to ale označuje za rozdílný výklad vyhlášky a na svém rozhodnutí trvá. Truksa namítá, že připomínky Jenišova k záměru nebral kraj ani stavební úřad v potaz.

Pokud tedy bylo vydáno neoprávněně územní rozhodnutí, pak jsou neplatná i další povolení. Investor by podle starosty měl stavbu přerušit. Stavební úřad rozsudek soudu zná, hodlá ale vyčkat na stanovisko krajského úřadu. Krajští úředníci zas čekají, jak rozhodne soud i v případě stavebního povolení, pak určí další postup.

Video Reportáž Antonína Bruštíka o stavbě v Jenišově
video

Reportáž Antonína Bruštíka o stavbě v Jenišově

„Investor nemá důvod stavbu přerušovat, protože dodnes neobdržel žádné vyjádření, že by tak měl učinit. Obci jsme vyšli vstříc tím, že budovaný objekt jsme snížili o dvě podlaží,“ tvrdí zástupce investora v Jenišově Zdeněk Palička. Starosta Truksa už nehodlá čekat další půlrok na rozhodnutí o platnosti stavebního povolení. Právníci obce teď zřejmě požádají o předběžné opatření na přerušení stavby.