Olomouc prodá budovu bývalého divadla

Olomouc – Objekt bývalého divadla v olomoucké městské části Hodolany, který spravuje Moravské divadlo, je desítky let v havarijním stavu. Vedení radnice tvrdí, že rekonstrukce by byla příliš nákladná. Stavba navíc nenabízí téměř žádné další využití.

Budova bývalého divadla v Olomouci-Hodolanech pochází z přelomu dvacátých a třicátých let minulého století. Nejprve objekt Sokola, později Lidový dům a od roku 1942 jedna z městských scén dnes slouží už jen jako sklad. Ředitel Moravského divadla Olomouc Josef Podstata informoval, že divadlo budovu využívá pro sklady kostýmů, které se nepoužívají nebo jsou k přešití, dekorací a nábytku.

Ani těmto účelům už ale budova v poslední době nevyhovuje. Odborníci její stav označují jako havarijní. Náměstek primátora statutárního města Olomouc Martin Major (ODS) upřesnil, že do objektu zatéká, má děravou střechu. Radnice teď proto rozhodla, že stavbu prodá. „Ten objekt je natolik monofunkční, že z něho jde buď znova udělat divadlo, anebo bychom ho museli zbourat a vymýšlet velmi složitě, co tam jiného postavit,“ nechal se slyšet olomoucký primátor Martin Novotný (ODS).

Video Reportáž Evy Knajblové
video

Reportáž Evy Knajblové

Vedení města nabízí bývalé divadlo v Hodolanech za zhruba dvacet milionů korun. Co má s objektem dál udělat, radnice novému majiteli určovat nebude. Kromě divadla v Hodolanech připravuje radnice k prodeji ještě dva domy na Dolním náměstí. Utržit za ně chce přes 120 milionů korun.