Dvě čelní srážky s kamiony stály lidské životy

Praha/Vysoká Libyně – Dvě velmi podobné nehody se staly dopoledne takřka současně u Vysoké Libyně na Plzeňsku a v Praze 9. Na obou místech se čelně střetlo osobní auto s kamionem, řidiči obou menších vozů zahynuli.

Na státní plzeňsko-mostecké silnici u Vysoké Libyně se stala tragická nehoda kolem půl deváté ráno. Osobní automobil, ve kterém cestoval devětadvacetiletý řidič, vyjel v zatáčce do protisměru. Tam právě jel nákladní automobil s návěsem. Čelnímu střetu už ani jeden z řidičů nedokázal zabránit, mladý muž v osobním voze při něm zahynul. Silnice byla přibližně čtyři hodiny uzavřena. Provoz na téže silnici (I/27) zkomplikovala i další nehoda, když u Kaznějova havaroval kamion a převrátil se na bok.

Havárie v Praze se stala zhruba v osm hodin ráno v křižovatce ulic Toužimská a Ašská.  Sedmdesátiletý řidič osobního auta značky Lada vjel do protisměru, kde se čelně střetl s nákladním automobilem. Utrpěl velmi těžká zranění, kterým na místě podlehl. Policisté zjišťují, proč osobní auto vjelo do protisměru, zkoumají i technický stav obou vozidel. „Varianty jsou špatný zdravotní stav řidiče, mikrospánek nebo špatný technický stav osobního vozu,“ shrnula policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Dvěma tragickými nehodami osobních aut s kamiony začal týden následující po velmi klidném víkendu – od pátku do neděle zahynuli tři lidé, pátek se přitom obešel zcela bez obětí.