Policie prosí o pomoc při vyšetřování tragické nehody na Svitavsku

Rozhraní - Policie žádá veřejnost o pomoc při vyšetřování tragické dopravní nehody. K neštěstí došlo v pondělí 22. října kolem 13:50 na silnici I/43 v obci Rozhraní. Řidič srazil 87letého cyklistu jedoucího z obce směrem na Letovice. Policisté proto pátrají po vozidle značky Ford Tranzit, modelový rok 2000–2007 nezjištěné barvy. Vůz by měl mít poškozený pravý světlomet a pravé zpětné zrcátko.

Řidič s vozidlem nezastavil a od nehody ujel. Zraněného cyklistu nalezl náhodný svědek, který přivolal záchranáře. Ti se muže pokoušeli oživit, ale marně. Policie proto žádá všechny, kteří kolem 13:50 projížděli po silnici I/43 a všimli si buď poškozené dodávky, případně se stali svědky této tragické události, aby informovali policii prostřednictvím linky 158.

„Zároveň se obracíme na majitele firem, které mohou vlastnit dodávku Ford Tranzit s poškozeným pravým světlometem a zpětným zrcátkem, aby i oni tuto skutečnost neodkladně oznámili policii… Pokud se řidič přihlásí sám, mohla by to být pro něj polehčující okolnost,“ uvedla vrchní inspektorka Anna Štegnerová.

Nehoda v Rozhraní na Svitavsku
Nehoda v Rozhraní na Svitavsku