Rekonstrukci ubytovny brzdí zloději

Hradec Králové - Rekonstrukci zdevastované městské ubytovny v Hradci Králové provázejí komplikace. Nejdřív práce brzdili neplatiči, kteří se odmítali vystěhovat. Když se to konečně podařilo, ubytovna se stala terčem zlodějů. Oprava se tak prodražuje.

V letošním červnu radnice stěhuje ze zdevastovaného objektu poslední nájemníky. Dobrovolně odejít nechtěli. „Nelíbí se mi přístup města a budu si stěžovat,“ říká bývalý nájemník ubytovny Milan Ferenc. 

Neplatiči jsou sice pryč, ale problémy nezmizely. Rekonstrukce se nečekaně prodražuje. Z plánovaného půldruhého milionu minimálně o dvě stě tisíc. Zloději ve velkém odnášejí vodovodní baterie, dřezy, vařiče, hliníkové rámy a další věci. „I když to nebyly úplně nové věci, tak jsme počítali s jejich využitím v dalším provozu ubytovny,“ potvrzuje vedoucí odboru správy majetku města Hradec Králové Ondřej Votroubek. „Zloděj navíc poškodil pětačtyřicet dveří, protože se vloupával do jednotlivých bytových jednotek,“ dodává mluvčí Policie ČR Hradec Králové Anna Pešavová. 

Radnice nepochybuje o tom, že v domě opakovaně kradl někdo, kdo ho dobře zná. „Domníváme se, že pachatel šel najisto,“ naznačuje mluvčí hradeckého magistrátu Magdalena Vlčková. 

Dalším krádežím a devastaci majetku podle magistrátu může zabránit jen urychlené dokončení stavby. „Nemůžeme dopustit, aby ten dům zůstal bez dohledu. Je i v našem zájmu, aby vlastní provoz ubytovny byl zahájen co nejdříve,“ uzavírá Ondřej Votroubek. 

V objektu má vzniknout ubytovna pro matky s dětmi. Pokud půjde vše dobře, tak by se první obyvatelé mohli nastěhovat v prosinci.

Video Reportáž Přemysla Šrámka
video

Reportáž Přemysla Šrámka