V pražském domě se zřítilo schodiště, zemřel dělník

Praha – Život stavebního dělníka si vyžádal pád schodiště v pražském domě, který procházel rekonstrukcí. Další muž utrpěl těžká zranění a je v nemocnici. K neštěstí došlo v Rubešově ulici na Vinohradech. Příčiny události se zatím vyšetřují.

Neštěstí se stalo zhruba před třetí hodinou odpoledne. V domě, kde se zřítilo schodiště, zasahovali hasiči. „U jednoho z mužů ve věku mezi 50 až 60 lety mohl přivolaný lékař pouze konstatovat smrt. Jeho třicetiletý kolega utrpěl několik zhmožděnin a otřes mozku, ale zůstal při vědomí. Byl převezen do nemocnice,“ sdělila mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová. V budově bylo dalších pět dělníků. Všichni pracovali v podkroví, hasiči je zachránili pomocí žebříku.

Hasiči museli pomocí žebříku z domu dostat ještě pět dalších dělníků, kteří pracovali v podkroví. V sutinách nebyl nalezen žádný další člověk. „Místo prohlédl statik, který nařídil dočasné ukončení rekonstrukčních prací v domě,“ uvedla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Schodiště se podle statika zřítilo buď kvůli přetížení nebo proto, že na něj dělníkům něco spadlo.

Událost vyšetřují kriminalisté, které zajímá, zda nebyly porušeny podmínky bezpečnosti práce ze strany dělníků. Podle policejní mluvčí Evy Kropáčové majitel dům zajistí tak, aby se do něj nyní nikdo nedostal.

Video Dělník zemřel pod sutinami schodů, další má těžké zranění
video

Dělník zemřel pod sutinami schodů, další má těžké zranění