Jeden ze zraněných při výbuchu v ArcelorMittalu zemřel

Ostrava - Ve Fakultní nemocnici Ostrava zemřel v neděli šedesátiletý Ind, který byl spolu s dalšími osmi lidmi 7. listopadu zraněn při výbuchu v koksovně huti ArcelorMittal Ostrava (AMO). Od té doby ležel ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče.

Zdroj: ISIFA/Sipa Press Autor: Antoniol Antoine

Při výbuchu bylo zraněno devět mužů ve věku 47 až 60 let. Utrpěli zejména popáleniny druhého až třetího stupně na rukou, hlavě a krku. Mezi zraněnými byli také čtyři Indové z delegace, která byla na technické návštěvě koksárenské baterie.

Smrt šedesátiletého Inda způsobil zápal plic, který zkomplikoval léčbu. Informovala o tom mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková. Policejní mluvčí Gabriela Holčáková uvedla, že byla nařízena soudní pitva. Podle ní je možné, že se změní právní kvalifikace případu. Policie ho zatím vyšetřuje jako trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti. V nemocnici zůstává ještě jeden popálený pacient.

„K dispozici dosud nejsou všechna stanoviska znalců, pokračují také výslechy zúčastněných,“ uvedla Holčáková. Policisté už vyslechli desítky svědků. Vzhledem k tomu, že mezi zraněnými jsou cizinci, musí u některých výslechů asistovat tlumočníci. Holčáková podotkla, že s tlumočením z hindštiny se ostravští kriminalisté příliš často nesetkávají.     

Co přesně nehodu způsobilo, zatím není jasné. V koksárenské baterii se vznítil plyn, který unikl při technologické manipulaci. Nehoda podle mluvčí AMO nezpůsobila únik žádných škodlivých látek. AMO patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal, kterou ovládá Ind Lakšmí Mittal.