V Brně se kvůli zborcené kanalizaci propadla silnice

Brno - Kvůli propadlé vozovce byla v obou směrech uzavřena ulice Tuřanka v Brně-Slatině na křižovatce s ulicí Matlachovou. V místě se vytvořil zhruba tři metry hluboký kráter. Událost se obešla bez zranění, osobní i hromadnou dopravu policie odklonila.

Ulice byla uzavřena kolem půlnoci, krajská i městská policie celou noc hlídala, aby se k díře nikdo nedostal. „V souvislosti s propadem nedošlo k žádné kolizi,“ uvedla mluvčí policie Andrea Straková. Příčinou je podle mluvčí Brněnských vodáren a kanalizací Renaty Hermanové zborcená stěna kanalizace. „Havárie je v místě napojení kanalizační přípojky do stoky. Rozsah celé havárie a termín oprav budeme znát až na základě provedených výkopových prací,“ řekla Hermanová.

Místem projedou denně tisíce aut. Dopravní podnik rozdělil mimořádně trolejbusovou linku 31 na dvě části. Trolejbus od hlavního nádraží se otáčí již u slatinské vozovny a dále pokračuje autobus x31 až do Šlapanice. Místem projíždí také autobus 78. Dotčené místo objíždějí obě linky přilehlými ulicemi, zastávka Přemyslovo náměstí se mimořádně posunula zhruba o 100 metrů blíž k základní škole.