Kamion vylétl z dálnice do pole, řidič zahynul

Hustopeče (Brněnsko) – Řidič rumunského kamionu zemřel po nehodě na dálnici D2. Kamion prorazil středová svodidla a skončil v poli, dálnice byla odpoledne kvůli vyprošťování vraku uzavřena. Ačkoli nákladní vozidlo také vjelo do protisměru, žádné další auto nebylo při nehodě poškozeno.

Tragická nehoda se stala kolem sedmé ráno na 35. kilometru. Vůz, který havaroval, zprvu jel směrem na Bratislavu, potom náhle prorazil svodidla, překřížil protisměrný jízdní pás a vyjel do pole. Řidič utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl. Po poledni začalo vyprošťování vraku, dálnice proto byla uzavřena. Na místo přijela tři vyprošťovací vozidla, po dvou hodinách se jim podařilo havarovaný kamion vyzvednout z pole. Havarovaný rumunský kamion vezl součástky pro automobily, náklad vážil dvacet tun.

Příčinu neštěstí zjišťují dopravní policisté, mohlo se jednat o důsledek mikrospánku nebo počasí. Kvůli čerstvému sněhu a občasnému náledí zaznamenala policie v celém Jihomoravském kraji vyšší počet nehod. Většina se však nestala na dálnicích a výsledkem byly pouze menší škody. Kromě dálnice D2 byla po poledni uzavřena také nedaleká rychlostní silnice R52, kde shořel jiný kamion s kuřaty. Příčinou byla zřejmě technická závada.

Havarovaný kamion
Havarovaný kamion