Blatná dostane šest nových policistů

Blatná - O polovinu se zvýší počet policistů v Blatné na Strakonicku. Krajské ředitelství tu doplnilo neobsazená tabulková místa. Blatná je totiž místem, kde se dlouhodobě nedaří řešit problémy s drogovou kriminalitou. Rozhodnutí policie tak vítá nejen vedení obce, ale i občanské sdružení, které s narkomany spolupracuje.

V Blatné jsou problémy s narkomany horší než jinde v regionu. Žijí tu desítky lidí, kteří užívají nitrožilně ty nejtvrdší drogy. Podle města tomu pomohl i dlouhodobý podstav policistů. „Docházelo tu i k řadě drobných krádeží,“ říká starosta města Bohuslav Navrátil (Volba pro město). Situace se ale vyostřila v okamžiku, kdy se na zahradě mateřské školy jeden chlapec poranil o injekční stříkačku.

Policisté spolu s městskými strážníky zintenzivnili kontroly, zejména v centru a kolem školek a škol. Z parku zmizela většina laviček. Společný postup teď policie se strážníky koordinuje na schůzkách i přímo s vedením města. Podle ní se narkomani v centru už téměř nezdržují. Přebývají hlavně v opuštěném domě na okraji Blatné.

Ke zklidnění situace by teď mělo přispět i navýšení počtu policistů ve městě. „Bylo přijato šest nových policistů, situaci nepodceňujeme,“ potvrdila mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.