Český Krumlov možná nařídí hospodám povinnou zavírací hodinu

Český Krumlov - Českokrumlovská radnice zvažuje omezení otevírací doby v hospodách a restauracích. Obyvatele města tím rozdělila na dva tábory. Proti chystané vyhlášce se postavili samotní provozovatelé pohostinských zařízení, podle kterých jde o konec podnikání a smrtící ránu cestovnímu ruchu. Naopak někteří obyvatelé by tento krok uvítali. Zastupitelé budou o nové vyhlášce rozhodovat na konci března.

Podle místostarostky Českého Krumlova Jitky Zikmundové (nez.) by měla vyhláška regulovat otevírací dobu ve všedních dnech do půlnoci a ve dnech pracovního klidu do druhé hodiny ranní. O posílení hlídek strážníků se zatím neuvažuje. Podle starosty Českého Krumlova Dalibora Cardy (ČSSD) by zvýšení počtu strážníků bylo pro město příliš drahé.

Do města míří ročně téměř dva miliony turistů, několik desítek tisíc je z řad vodáků. Ti se večer stahují do hospod podél řeky, kytary a zpěv tak mnohdy zní až do brzkých ranních hodin. Některým obyvatelům opilí turisté, noční hluk a nepořádek v ulicích už dlouho vadí a omezení by proto uvítali.