Sprejer Spor „ovládl“ Budějovice. Skončí pro to ve vězení?

České Budějovice – Napříč českobudějovickými sídlištěmi se šířily graffiti vytvářené sprejerem, který se podepisoval jako Spor. Poté, co poničil 46 objektů, chytila ho policie. Podle její mluvčí Reginy Tupé jde o devatenáctiletého mladíka, který posprejováním objektů způsobil půlmilionovou škodu. Teď mu za poškozování věci hrozí až tři roky vězení.

Sprejerský podpis, tzv. tag Spor se začal ve velkém objevovat loni v listopadu, a to především na budějovických sídlištích – Máji, Šumavě nebo Vltavě. Autor si nevybíral – poškozoval fasády paneláků i rodinných domů, čerpací stanice, autobusové zastávky, reklamní poutače i telefonní budky. „Vytvořil různé barevné nápisy, některé i víc jak metr vysoké a šest metrů dlouhé,“ přiblížila mluvčí Tupá. Zdůraznila, že případ v Jihočeském kraji nemá rozsahem a výší škody obdoby.

Množství sprejerských výtvorů s jediným podpisem přilákalo pozornost čtyřdvorských kriminalistů. Ti nakonec jejich autora vypátrali a obvinili z trestného činu poškozování cizí věci. Ukázalo se, že mladík už byl pro podobnou trestnou činnost stíhán, tentokrát může skončit za mřízemi. „V případě prokázání viny může soud, vzhledem k tomu, že svým nezákonným jednáním způsobil škodu značnou, uložit trest odnětí svobody v délce trvání až tří let,“ upozornila policejní mluvčí.

Video Vandala, který ničil fasády domů, dopadla policie
video

Vandala, který ničil fasády domů, dopadla policie