V Táboře se zřítil kus skály na silnici

Tábor - Na silnici podél Lužnice v Táboře se zřítila skála. Nikomu neublížila, ale zasypala část vodáckého tábořiště a taky přístupovou cestu k čistírně odpadních vod. Protože hrozí, že se kameny budou dál uvolňovat, hlídají nebezpečné místo strážníci.  

Jako zemětřesení, tak popisují svědci okamžik, kdy se ohromná masa skály utrhla. Skála zasypala část zdejšího vodáckého tábořiště a uzavřela cestu také k čistírně odpadních vod, vodní elektrárně a restauraci s celoročním provozem u dalšího tábořiště.

Na silnici podél řeky do odvolání nemohou auta ani chodci. „Ta situace je vážná, já si myslím, že se má řešit rychle za pomocí finančních prostředků města a následně bychom se vypořádali s vlastníky pozemků,“ uvedl Jiří Fišer (T2020), starosta Tábora. O tom, zda město na tuto mimořádnou situaci vyčlení peníze, rozhodnou zastupitelé.

Další nebezpečí by měl podle starosty města vyřešit regulovaný řízený odstřel skály. Skála je v oblíbené rekreační oblasti. Cesta pod ní slouží jako turistická pěší i cyklistická stezka. Nezbytná je ale i pro obsluhu čističky, chataře a několik podnikatelů.

Video V Táboře se zřítil kus skály
video

V Táboře se zřítil kus skály