Sníh v Brně způsobil dopravní kalamitu

Brno - Městská hromadná doprava bez pohybu, provoz na letišti v Tuřanech přerušen, vlaky nabírající výrazná zpoždění. Takovou situaci zažila moravská metropole v pondělí odpoledne, pokračovala ale i v noci. Podnik Brněnské komunikace nasadil do boje se sněhem všech svých 21 posypových vozů a posílil je traktory s radlicemi. Silničáři spotřebovali přes 750 tun posypových materiálů. Nyní je opatrnost ve městě nutná hlavně v bočních uličkách, uvedl Leoš Chasák z vedení firmy.

Řidiči tramvají a trolejbusů v Brně byli bezradní. Cestující čekali desítky minut na zastávkách nebo zavření ve stojících tramvajích. „Samozřejmě jsme nasadili náhradní autobusovou dopravu, ale v tom množství výpadků je to neřešitelná situace,“ vysvětlila mluvčí DPMB Linda Škrancová.

Sníh ochromil i dopravu na železnici, všechny vlaky, které měly odjíždět z brněnského hlavního nádraží, hlásily zpoždění. Provoz přerušilo i letiště v Tuřanech.

Vozidla posypala ve městě 4 500 kilometrů silnic a pluhováním vyčistila 10 tisíc kilometrů cest. Kalamita způsobila i nárůst počtu nehod. Policie zaznamenala v regionu 80
kolizí, přičemž běžně denně vyjíždí průměrně ke 30 nehodám.

Dopravní kolaps na náměstí Svobody v Brně
Zdroj: ČT Brno
Autor: Jan Balabán

Silnice na jihu Moravy jsou po vydatném pondělním sněžení dnes sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Na většině z nich leží rozbředlý sníh. Hasiči na mnoha místech Blanenska likvidují spadané stromy a větve, které blokují cesty. Situace se sice zlepšuje, ale pomalu, řekli dnes pracovníci dispečinku jihomoravské údržby silnic.

Video Reportáž Hedviky Dědkové
video

Reportáž Hedviky Dědkové

Reportáž Hedviky Dědkové

Zpr 10:00_19.3.2013

Vstup Hedviky Dědkové