Městský autobus v Budějovicích narazil do poštovní budovy

České Budějovice – V okně v přízemí poštovní budovy na českobudějovickém Senovážném náměstí se ráno objevila střecha městského autobusu. Ačkoli nehoda vypadala dramaticky a autobus projel parkem, utrpěl zranění pouze řidič autobusu, sedmnáct cestujících, kolemjdoucí i lidé z pošty jsou v pořádku. Příčinou havárie zřejmě byla řidičova nevolnost.

Nehoda se stala brzy ráno na Senovážném náměstí. „Autobus městské hromadné dopravy č. 6 jel ve směru z ulice Žižkova do ulice Na Sadech. Na světelné křižovatce však řidič z dosud nezjištěných příčin vybočil z plánované trasy a jel rovně,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Poté, co autobus vyjel z vozovky, porazil semafor, projel parkem, kde polámal stromy a keře, a nakonec narazil do poštovní budovy. „Podle svědků nehody měl řidič před nárazem zdravotní potíže,“ uvedla mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková. Řidič také jako jediný utrpěl při havárii zranění – lehčí poranění hlavy. Jedna žena potom měla podle záchranářů stresovou reakci.

Okolnosti nehody vyšetřují policisté, na místo přijeli také hasiči, aby havarovaný autobus zabezpečili před únikem nebezpečných látek a vyprostili. Protože jízda vozidla skončila daleko od silnice, neměla výrazný vliv na ranní provoz ve městě.

Video Nehoda autobusu skončila pouze lehkým zraněním řidiče
video

Nehoda autobusu skončila pouze lehkým zraněním řidiče