V litoměřické nemocnici se našlo novorozeně

Litoměřice - Na záchodcích v litoměřické nemocnici se ve čtvrtek našel novorozený chlapec. V areálu přitom funguje babybox. Miminko na sobě mělo známky čerstvého narození, podle lékařů je zdravé. Policie hledá ženu, která ho přinesla, pravděpodobně ji zachytila bezpečnostní kamera. Informovala o tom dnes severočeská policejní mluvčí Petra Trypesová.

Dítě našli zaměstnanci nemocnice ve čtvrtek kolem půl čtvrté odpoledne na toaletách v pavilonu B. V areálu litoměřické nemocnice přitom funguje babybox, tedy schránka, kam mohou matky v nouzi anonymně a beztrestně odevzdat své novorozené děti. Hoch byl podle Trypesové uložen v červené sportovní tašce s nápisem Chupa Chups v blízkosti radiátoru, zabalený do šedé deky a bílého ručníku s červeným nápisem Coca Cola. 

Novorozenec je v péči litoměřických pediatrů, kteří policii řekli, že je zdravý. „Dítě se narodilo podle slov pediatra včerejšího dne kolem poledne. V době nalezení na sobě mělo ještě známky čerstvého narození,“ uvedla Trypesová. 

Bezpečnostní kamery zachytily ženu, která mohla novorozence přinést

Litoměřičtí policisté podle ní zjistili, že chlapce do budovy nemocnice přinesla pravděpodobně mladá žena, již zachytila bezpečnostní kamera, umístěná v hale zdravotnického zařízení. Policisté po ní pátrají. „K jejímu popisu uvádíme, že se jednalo o ženu ve věku zhruba 30 let, tmavých polodlouhých vlasů a střední postavy. Hledaná žena byla oblečena v šedých přiléhavých kalhotách, do tmavé jarní bundy a světlého trika. Přes rameno měla zavěšenou látkovou tašku,“ uvedla Trypesová. 

V této souvislosti se policie obrací na veřejnost a žádá případné svědky události, aby kontaktovali nejbližší policejní útvar nebo volali na linku 158.