Müllerová navštívila litoměřický úřad práce. Systém chce „záplatovat“

Litoměřice - Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová uklidňuje situaci kolem úřadů práce. Tam ani po roce správně nefunguje informační systém, a dávky tak některým lidem chodí později. Šéfka resortu dnes v Litoměřicích, přímo v terénu, zjišťovala, jak velké problémy systém způsobuje. Postupně chce navštívit všechny kraje. 

Loni úřad práce v Litoměřicích navštívil Jaromír Drábek, letos na stejné místo přijela Ludmila Müllerová. Systém na výplatu dávek totiž stále nefunguje tak, jak má. Chyby systému napravují úřednice za přepážkou. Potřebné údaje doplňují ručně, většinou po pracovní době. „Pro nás jako pro uživatele toho systému se to skutečně nezlepšilo,“ uvedla Marcela Bartošová, místopředsedkyně odborové organizace UP Litoměřice.

Ministryně výhrady lidí z terénu uznala. A slibuje změny, i když ne hned. Stávající systém chce provizorně opravit a co nejdříve jej doplnit novým. „Musíme záplatovat, protože musíme dodavatele vybrat tak, abychom nebyli překotní tak, jak tomu bylo třeba právě v tom minulém roce,“ uvedla Müllerová. „My ze strany paní ministryně cítíme zájem a samozřejmě rozumíme tomu, že jsou to změny, které nenastanou ze dne na den,“ dodala Bartošová.

Müllerová sklízí kritiku zejména od ODS

Kvůli úřadům práce už delší dobu kritizují ministryni občanští demokraté. Podle premiéra sice Müllerová problémy zdědila po svém předchůdci, konkrétní řešení je ale teď na ní. „Tím, že se stala ministryní, už ponese zodpovědnost za to, zda tyto problémy vyřeší,“ uvedl na začátku dubna premiér Petr Nečas. „Já si myslím, že paní ministryně tu situaci neřeší dobře,“ uvedla poslankyně Lenka Kohoutová (ODS), členka sociálního výboru Poslanecké sněmovny.

Předseda TOP 09 je v současné době na zahraniční cestě v Lucembursku, s ministryní ale chce o problémech mluvit. Kromě situace na úřadech práce koaliční strany rozděluje ještě další téma, které opět spadá pod ministryni Müllerovou. ODS a TOP 09 se nemůžou dohodnout na dalším osudu sociálních karet.

Video Ludmila Müllerová navštívila litoměřický úřad práce
video

Ludmila Müllerová navštívila litoměřický úřad práce