D1 je ve směru na Prahu po nehodě kamionu opět otevřena

Bělotín (Přerovsko) – Několikahodinovou uzavírku dálnice D1 způsobila nehoda kamionu u Bělotína na Přerovsku. Směr na Prahu byl po úplné uzavírce od 20:10 otevřen, na Ostravu projedou řidiči stále jen pravým a odstavným pruhem. Je pravděpodobné, že vozovka bude potřebovat opravu.

Nákladní vozidlo havarovalo na 314. kilometru dálnice D1. „Kamion jedoucí na Ostravu prorazil středová svodidla, narazil do protisvahu, převrátil se a začal hořet jeho náklad – byly to balíky umělohmotné fólie,“ popsal, jak k havárii došlo, Vítězslav Šudoma z Národního dopravního informačního centra.

Video Nehoda kamionu na D1
video

Nehoda kamionu na D1

Kvůli havárii byl zcela neprůjezdný směr na Prahu mezi 321. a 311. kilometrem (úsek Mánkovice–Bělotín). V opačném směru zůstává uzavřen levý jízdní pruh. V místě nehody je vinou narušení vozovky snížena rychlost na 60 kilometrů v hodině.

Nehoda se stala v půl desáté. I po poledni ještě ležely na dálnici trosky kamionu. K povrchu se navíc připekly hořící plasty. Řidiče z hořícího vozu vyprosili další motoristé. Rozbili čelní sklo hořícího vozidla a vzniklým otvorem pak mohl řidič sám havarovaný automobil včas opustit. „Při hrozivě vypadající nehodě utrpěl šestačtyřicetiletý pacient jen lehké poranění horní končetiny,“ řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Nyní je v péči lékařů ostravské fakultní nemocnice.

Uzavřený úsek
Uzavřený úsek